ŠKOLENIE POLYNUKLEOTIDY
Čo sú to polynukleotidy?
Polynukleotidy sú genetické vlákna, sú sterilné a vysoko purifikované produkty získané z rýb, typicky lososa alebo pstruha. Polynukleotidy sú potom začlenené do polymerizovaného dermálneho gélu vo výplni, ktorý po zapracovaní naviaže na molekuly vody, čím sa kožné tkanivo stane pevnejším a hydratovanejším. Polynukleotidové ošetrenie zlepšuje kvalitu pleti na bunkovej úrovni a možno ho použiť aj na ošetrenie tmavých kruhov pod očami, ošetrenie jemných vrások okolo očí a pier, omladenie jaziev alebo zlepšenie celkovej textúry, aby pleť získala zdravý lesk.
Podrobný popis
„Polynukleotidy môžu zvýšiť kolagén až o 47% za 23 dní a pomôcť vytvoriť hrubšiu a zdravšiu epidermu s nameraným zlepšením o 52% za 23 dní“.
Vďaka antioxidačným vlastnostiam polynukleotidov sa znižuje zápal a obnovuje sa mladistvý objem a hydratácia.
Niektorí ľudia ich označujú ako „biostimulátory“, pretože polynukleotidový reťazec pôsobí proti voľným radikálom a slúži ako lapač hydroxylových radikálov, ktoré sa hromadia v dôsledku stresu a UV žiarenia (poškodenie slnkom) . Hydratačné vlastnosti polynukleotidov proti voľným radikálom pomáhajú vytvárať optimálne prostredie pre rast fibroblastov, zodpovedných za tvorbu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej, ktoré sú nevyhnutné pre pružnú pokožku.
Aké sú výhody polynukleotidov?
- Revitalizácia pleti na boj proti všeobecným známkam starnutia
- Akné
- Zjazvenie
- Rehydratácia pre unavenú pleť v každom veku
- Rosacea
- Uvoľnená a ochabnutá pokožka
- Alopécia/vypadávanie vlasov
- Hyperpigmentácia
- Strie
- Hlboké linky a vrásky
Môžeme ošetrovať celú tvár, krk, dekolt, či špeciálne očné okolie. Môžeme sa zamerať aj na iné oblasti tela, ktoré sú ovplyvnené starnutím, ako je brucho, ruky a kolená.
Kto sú vhodní kandidáti na liečbu polynukleotidmi?
Polynukleotid obsahuje zložky živočíšneho pôvodu, takže je nevhodný pre vegetariánov, vegánov alebo jedincov s alergiou na ryby. Okrem toho sa neodporúča počas tehotenstva alebo počas dojčenia, ako je to v prípade akýchkoľvek aplikačných procedúr. Vďaka prirodzenému zloženiu a všestrannosti v aplikácii však bude vyhovovať väčšine klientov.
Okrem toho je potrebné poskytnúť komplexnú anamnézu pred začatím akýchkoľvek estetických/kozmetických zákrokov.
Čo zahŕňa liečba polynukleotidmi?
Liečba polynukleotidmi zvyčajne zahŕňa tri až päť sedení s odstupom približne dvoch týždňov v závislosti od potrieb pacienta. Pred aplikáciou polynukleotidov odborník/kozmetička nanesie lokálny anestetický krém na znecitlivenie oblasti a následne aplikuje prípravok na cieľovú oblasť tváre alebo krku.
Samotný postup je pomerne rýchly a aj keď sa počas aplikácie môže vyskytnúť určitý nepríjemný pocit, väčšina pacientov ho dobre znáša.
Ako liečba funguje?
Aplikácia polynukleotidov stimuluje fibroblasty v koži, čo spôsobuje niekoľko rôznych udalostí:
- Zvýšená výmena buniek – Zdravé kožné bunky začnú nahrádzať staršie, poškodené kožné bunky pre mladistvejší vzhľad.
- Podporuje produkciu kolagénu – Telo začne produkovať viac kolagénu pre omladenú a sviežu žiaru. To môže pomôcť zlepšiť vzhľad jaziev, ako aj jemných liniek a vrások.
- Stimuluje syntézu kyseliny hyalurónovej (HA) – Zvýšením množstva kyseliny hyalurónovej v pokožke si pacienti môžu užiť zvýšenú hydratáciu, čím sa zníži suchá textúra pokožky a jej povrch bude hladší.
- Lieči zapálenú a slnkom poškodenú pokožku – Ošetrenie polynukleotidmi pomáha regulovať melanínové bunky, cievy a znižuje zápal. To môže pomôcť pri liečbe pokožky poškodenej UV svetlom a hyperpigmentácii.
Čo môže liečiť polynukleotidová liečba?
Klienti s mnohými rôznymi kožnými problémami môžu profitovať z liečby polynukleotidmi kvôli jej mnohým účinkom na kožu:
- Starnúca pokožka – podpora kolagénu a kyseliny hyalurónovej v pokožke môže pomôcť znížiť výskyt jemných línií a vrások, zlepšiť textúru pokožky a miernu laxnosť pokožky a poskytnúť mladistvý lesk
- Textúrovaná pokožka – Zvýšenie hydratácie pokožky a stimulácia bunkového obratu môže nahradiť poškodené kožné bunky zdravými, zlepšiť drsnú, suchú pokožku, zjazvenú pokožku a škvrny.
- Hyperpigmentácia – Znížením zápalu v koži môžu polynukleotidy pomôcť riešiť nerovnomerný tón pleti a viditeľné cievy.
- Pokožka poškodená slnkom – ošetrenie polynukleotidmi pomáha regulovať melanínové bunky a zároveň omladzuje povrch pokožky, vytvára zdravšiu pokožku a zároveň znižuje výskyt poškodenia slnkom.
Výhody získania polynukleotidovej liečby
- Zvýšená elasticita pokožky
- Znižuje vzhľad jemných liniek a vrások
- Omladzuje pokožku pre zdravý lesk
- Vytvára rovnomernejší tón pleti s menej viditeľnými krvnými cievami na povrchu pokožky
- Chráni kožné bunky a znižuje poškodenie spôsobené UV žiarením
- Zlepšuje hydratáciu pokožky
- Upokojuje zápal
Kedy vidíte výsledky polynukleotidov a ako dlho trvajú?
Klienti si začnú všimnúť výsledky pomerne skoro po úvodnom sedení, ale druhé sedenie naštartuje proces prestavby. Produkt pokračuje vo svojich účinkoch počas prvých 12 týždňov , pričom sa postupne zlepšuje. Klienti však zaznamenajú skoré zlepšenie a účinky po prvom sedení.
Typicky účinky liečby polynukleotidmi trvajú približne šesť mesiacov , kým si vyžadujú udržiavaciu reláciu.
Môžete kombinovať polynukleotidy s inými kozmetickými ošetreniami?
Polynukleotidy sú všestranné a kompatibilné s rôznymi liečbami založenými na energii. Zaoberajú sa problémami, ako sú tmavé kruhy , prehĺbenia pod očami a krepovitá pokožka okolo očí.
Polynukleotidy možno kombinovať s ošetreniami, ako je rádiofrekvenčné ošetrenie na napnutie pokožky, ako aj s určitými laserovými ošetreniami a mikroihličkovaním.
Hoci polynukleotidy môžu byť použité spolu s dermálnymi výplňami , niektorí odborníci zdôrazňujú dôležitosť individuálnych liečebných plánov. Niektorí používajú sekvenčný prístup, pričom uprednostňujú na začiatku riešiť výrazné prehĺbenie pod očami výplňou a potom zavádzajú polynukleotidy na zlepšenie kvality pokožky. Počas konzultácie je kľúčové zhodnotiť potreby klienta, prispôsobiť jeho liečebné plány a zabezpečiť realistické ciele a bezpečné a efektívne výsledky.
Aké riziká sa spájajú s používaním injekčných polynukleotidov?
Rovnako ako pri každom aplikačnom postupe existujú riziká, ktoré je potrebné zvážiť. Napriek tvrdeniam na sociálnych médiách, liečba polynukleotidmi nie je úplne bez rizika .
Je dôležité pochopiť, že na rozdiel od dermálnych výplní nemožno ošetrenie polynukleotidmi zvrátiť, pretože produkt nie je rozpustný. Bežné riziká spojené s aplikáciou, ako je liečba polynukleotidmi, môžu zahŕňať modriny a opuchy.
Školenie je možné absolvovať ONLINE formou alebo OSOBNE.
Tento kurz nie je akreditovaný a certifikát z kurzu Vám nepostačuje na založenie živnosti. Na podnikanie v danej oblasti potrebujete akreditovaný kurz, ako napríklad zdravotník alebo kozmetička.
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.